A Mitsubishi Chemical FORZEAS-ja™ lesz Japán 1. biológiailag lebomló polimerje, amelyet evőeszközök gyártásához használnak
A Mitsubishi Chemical Group weboldaláról.

2021. április 19.
Mitsubishi Chemical Corporation (MCC; Székhely: Chiyoda-ku, Tokió; Elnök: Masayuki Waga) ma bejelentette, hogy a FORZEAS™ -t (biológiailag lebomló polimer vegyület) a Tosho Chemical Co., Ltd. (Tosho Chemical; Székhely: Setagaya-ku, Tokió; Elnök: Takayoshi Matsui). Ez lesz az első alkalom, hogy biológiailag lebomló polimert használnak evőeszközök gyártásához Japánban.
A FORZEAS egy biovegyület, amely az MCC által kifejlesztett BioPBS-en™, egy biológiailag lebomló polimeren alapul. Kihasználva kiváló hőállóságát és más polimerekkel való kompatibilitását, a BioPBS-t™ más biológiailag lebomló polimerekkel és adalékokkal kombinálva olyan vegyületet hoznak létre, amely a mai piacon szükséges jellemzőket kínálja. Környezetbarát is, mivel növényi eredetű, és a természetes környezetben lévő mikroorganizmusok vízre és szén-dioxidra bomlanak.
A Tosho Chemical evőeszközöket gyárt és értékesít, beleértve a kanalakat, késeket és villákat, és ezeknek a termékeknek a japán piacán a legnagyobb részesedéssel rendelkezik. Evőeszközeit számos üzletben használják, beleértve a kisboltokat, a gyorséttermeket és a kávézókat.
Ennek a FORZEAS-ból™ készült evőeszköznek sima tapintásúnak, robusztusnak és hőállónak kellett lennie. Ehhez mind az MCC összetételi technológiájának, mind a Tosho Chemical fröccsöntési technológiájának ismételt fejlesztésére volt szükség ahhoz, hogy kereskedelmileg életképes terméket hozzanak létre.
Jelenleg az elviteles ételek és kiszállítások iránti megnövekedett kereslet miatt nagyobb szükség van a műanyag evőeszközökre. Másrészt egyre nagyobb az igény a műanyag által okozott környezetvédelmi kérdések kezelésére. Az MCC továbbra is felgyorsítja kutatás-fejlesztését és a biológiailag lebomló növényi eredetű polimerek , például a BioPBS™ és a FORZEAS™ új alkalmazásainak fejlesztését annak érdekében, hogy hozzájáruljon a körforgásos társadalom létrehozásához és az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak eléréséhez.